میز کنار مبلی ( انواع میزکنارمبلی )

انواع میز جلو مبلی و میز عسلی (1)
آذر 18, 1398
انواع میز عسلی
آذر 25, 1398

میز کنار مبلی ( انواع میزکنارمبلی )

متاسفانه یکی از مشگلات امروزی انسان ها کمبود جا میباشد . به  همین دلیل طراحان مجبور به طراحی کردن وسایلی هستند که هم طراحی زیبا داشته باشند و هم کمبود جارا پوشش دهند . این مشگل بیشتر در آپارتمان ها و در جلو و کنار مبلمان دیده می شود . به همین دلیل طراحان داخلی منزل باید در طراحی میز کنار مبلی و جلو مبلی بشتر دقت نمایند . زیرا در طراحی هم باید حد فاصل میان مبل با میز کنار مبلی و جلو مبلی و هم فضای منزل را در نظر بگیرند . ما در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل و جامع را جع به انتخاب و خرید یک میز کنار مبلی مناسب صحبت کنیم .

میز کنار مبلی

میز کنار مبلی

میز کنار مبلی

میز کنار مبلی همانطور که از نامش پیداست فضای کنار مبل را پوشش می دهد و برای گذاشتن وسایل برای مثال ظرف میوه برای مهمانان طراحی شده .

درست است که کمبود جا در این روز ها برای ما تبدیل به یک مشگل بزرگ شده ولی نباید با استفاده نکردن برخی وسایل این کمبود را جبران کنیم . در این روز ها شما کمتر خانه ای را مشاهده می کنید که ست مبلمان ( مبل ، میز کنار مبلی ، میز جلو مبلی ) نداشته باشد . درستش هم همین است . زیرا فرض کنید به منزلی برای مهمانی میروید که میز کنار مبلی و جلو مبلی ندارد . این جا برای شما دو حالت پیش می آید ، یا باید ظرف میوه را در دست بگیرید و نیم ساعت آن را نگه دارید و یا باید هرطور شده آن را قبول نکنید .

حتما برای شما هم پیش آمده وقتی به بازار می روید و به دنبال وسیله ای هستید ، ساعت ها وقت و انرژی خود را هدر می دهید و دست آخر هم وسیله ای می گیرید که پس از مدت کمی متوجه ی عیب و ایراد های آن می شوید و با خود می گویید ای دل غافل تمام حرف های آن فروشنده غلط از آب درآمد . در بازار همه یه جور از جنس خودشان تعریف می کنند و شما را وادار می کنند که آن را بخرید که اصلا خودتان هم متوجه ی دروغ های آنها نمیشوید .

(((دلیل این اتفاق بد ناآگاهی شما نسبت به آن جنسی است که می خواهید بخرید)))

با ما همراه باشید .

راهنمایی انتخاب و خرید میز کنار مبلی

  • طراحی میز کنار مبلی

اولین مورد و مهم ترین مورد در انتخاب میز کنار مبلی ، انتخاب طراحی و رنگ متناسب با اجزای خانه و مخصوصا مبلمان خانه است . برای مثال اگر مبل سفید دارید ، بهتر است از میز کنار مبلی قهوه ای استفاده کنید . به یاد داشته باشید اگر وسیله ای در منزل با بقیه ی اجزای خانه هم خوانی نداشته باشد ، پس از مدتی خود به خود از آن خسته می شوید . پس به نظر شما بهتر نیست تا به یکباره وسیله ای را خریداری کنید تا مدت زیادی در اختیار شما باشد؟ (هم در پول صرفه جویی می شود و هم در وقت)

جنس بکار رفته در ساخت میز کنار مبلی را در نظر بگیرید

در ساخت این وسیله از انواع چوب های راش ، بلوط ، ام دی اف استفاده می شود که بهترین آن چوب راش می باشد .

چوب راش

چوب راش مورد استفاده در میز کنار مبلی

این چوب یکی از فراوان ترین چوب هایی است که در ساخت میز کنار مبلی و میز عسلی از آن استفاده می شود .

چوب راش به دلیل داشتن رگه ها و گره های زیبا ، طرح جالب و جذابی به اجزای چوبی منزل می دهد . راش درختی می باشد بیشتر در جنگل های نواحی شمالی کشور مانند گلستان می روید و به دلیل رشد در شرایط آب و هوایی پر باران ، چوب آن بسیار در رطوبت با دوام است . یکی از ویژگی های این چوب فراوان بودن آن در عین استحکام بالای آن می باشد که موجب ارزانی آن می شود .

(((برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به چوب راش می توانید این مقاله را بخوانید)))

چوب بلوط

چوب بلوط زیبا مورد استفاده در میز کنار مبلی

چوب بلوط نیز مانند چوب راش یکی از پرکاربرد ترین چوب ها در ساخت انواع میز کنار مبلی و میز عسلی می باشد .

بلوط نیز مانند چوب راش در مناطق بارانی می روید ، به همین دلیل دارای مقاومت زیادی در برابر زطوبت می باشد . از این چوب بیشتر در مناطق پر باران و دارای رطوبت زیاد مانند اسکله سازی ، ساخت سقف ها در روستاهای شمال کشور و سایر جاها استفاده می شود . یکی از خواص مهم این چوب ، تنوع آن در رنگ می باشد و شما می توانید این چوب را در انواع رنگ های قرمز ، قهوه ای ، کرمی ، قهوه ای متمایل به خاکستری ، رنگ عسلی وسایر رنگ های از این دسته بیابید .

چوب بلوط از نظر فروارانی نسبت به چوب راش کم تر می باشد بنابر این قیمت بیشتری نسبت به چوب راش دارد ( البته بسته به نوع آن ممکن است متفاوت باشد )

 

  • فضای اطراف را در نظر بگیرید

سخت ترین کار در این قسمت است . ست کردن همه ی وسایل خانه با یکدیگر کاری تقریبا طاقت فرسا می باشد و در عین طاقت فرسا بودن باید اهمیت زیادی به آن داد.

مبلمان در یک منزل مانند یک چراغ قرمز در بین 1000 چراغ سبز است و گسی که از در منزل میاد داخل اولین چیزی که چشمش را میگیرد ، مبلمان و وسایل اطراف آن می باشد . پس این قسمت را دست کم نگیرید تا گرفتار حرف های پشت سر نشوید (امان از سخنان بیهودی پشت سر)

همانطور که در ابتدای بحث گفته شد ، همواره کمبود جا یکی از مهمترین موارد در طراحی داخلی بوده و هست . بهترین کاری که می توانید بکنید ، این است که فضای جلوی مبل و کنار مبل را اندازه گیری کنید و طبق آن از کارشناسان مربوطه راهنمایی بگیرید .

  • سعی کنید از فروشگاه های اینترنتی معتبر خرید کنید

سعی کنید در اتمام خرید فاکتور معتبری از سایت فروشنده دریافت کنید تا اگر مشگلی پیش آمد بتوانید کاری بکنید . در واقع این کار خیال شمارا تا مدتی راحت می کند .

انواع میز کنار مبلی

میز کنار مبلی کلاسیک

میز کنار مبلی کلاسیک سلطنتی

میز کنار مبلی کلاسیک سلطنتی

طراحی کلاسیک در لغت به معنی طراحی های قدیمی برای مثال 100 سال به قبل یا بیشتر می باشد . در زمان های قدیم طراح های خوش ذوقی به عرصه آمدند و با ایده پردازی های زیبا توانستند این سبک را پدید آورند و حتی آن را در تاریخ میخ کوب کنند!

بیشتر پیشرفت این سبک در ایران از دوران صفویه آغاز شد . در آن زمان معمارانی پدید آمدند که توانستند با ترکیب سبک اسلامی و اروپایی آثار جذابی را بوجود آورند

(((برای در یافت اطلاعات بیشتر راجع به معماری دوران صفویه میتوانید وارد این لینک شوید)))

نقش ها ، برجستگی ها ، رنگ های خاص و طراحی های بشدت زیبا از ویژگی های مهم طراحی کلاسیک می باشد .

البته این نیز به طور کلی دارای دو دسته می باشد: کلاسیک ساده و کلاسیک سلطنتی

فرق این دو دسته بیشتر در تعداد نقش ها طراحی شده بر روی میز کنار مبلی یا سایر اجزای چوبی می می باشد . در کلاسیک سلطنتی مسلما این زیبایی ها و تعداد نقوش بیشتر دیده می شوند تا کلاسیک ساده .

میز کنار مبلی مدرن

میز کنار مبلی مدرن

میز کنار مبلی مدرن

این سبک تقریبا از سال های 1960 یا 1970 میلادی بوجود آمد . در این سالها طراحانی به میدان آمدند که ایده های جالبی را در ذهن خود داشتند و می توان گفت که از طراحی کلاسیک کمی خسته شده بودند . زیرا کلا سبک را تغییر دادند . ماهیت سبک مدرن سادگی و پاکیزگی می باشد که به طور کامل قابل مشاهده است . یکی از رنگ های مورد استفاده در طراحی به روش این سبک ، رنگ های سفید و متمایل به سفید مانند رنگ شیری و کرمی می باشد . سفید نشانگر روشنایی و پاکیزگی و داشتن روحی پاک می باشد . در سبک مدرن کمبود فضاهم در نظر گرفته شده که یکی از ویژگی های مهم این سبک بشمار می رود .

حتما به یاد داشته باشید که سعی نکنید سبک های کلاسیک و مدرن را با هم ترکیب کنید زیرا ماهیت این دوسبک بایکدیگر متفاوت می باشد . برای مثال ترکیب میز کنار مبلی مدرن با مبلمان کلاسیک زیاد خوب نیست .

نگهداری از میز کنار مبلی

زیبایی مبلمان خانه به طور قاطعانه می توان گفت بر می گیردد به میز کنار مبلی و میز عسلی . وقتی مهمان بر روی مبل می نشیند ، ظرف میوه ی خود را بر روی میز کنار مبلی می گذارد و هنگام خوردن میوه ، شک نکنید به طور نا خود آگاه حواسش به خود میز کنار مبلی می افتد . بنابراین شما همیشه باید از میز کنار مبلی بهترین مراقبت را بکنید تا بر روی آن خط و خش نیافتد و همیشه نو به نظر برسد .

برای تمیز کردن میز کنار مبلی سعی کنید از مواد شیمیایی استفاده نکنید . زیرا آنزیم هایی که در ساخت مواد های شوینده به کار میرود باعث جداشدن پوست چوب می شود.

برای تمیز کردن میز کنار مبلی از بخارشو ها استفاده نکنید . بخار باعث نرم شدن و درنتیجه جداشن الیاف چوب می شود .

سعی کنید از دستمال نرم ، مانند دسمال عینک برای تمیز کردن سطح میز کنار مبلی استفاده کنید .

در صورت استفاده نکردن از میز کنار مبلی بهتر است روی آن را با سلفن بپوشانید .

البته این موارد نه فقط در شستن میز کنار مبلی بلکه برای سایر وسایل چوبی نیز درست می باشد .

جمع بندی

  • میز کنار مبلی از نظر طراحی به دو دسته ی کلاسیک و مدرن تقسیم بندی می شود .
  • یکی از ویژگی های طراحی میز کنار مبلی و سایر وسایل چوبی به روش مدرن ، سادگی و یکپارچگی خاص آن می باشد .
  • در ساخت میز کنار مبلی و سایر اجزای چوبی بیشتر از چوب راش ، ام دی اف و چوب بلوط استفاده می شود .
  • چوب راش و چوب بلوط از استحکام بالایی برخوردار می باشند و به دلیل فراوانی قیمت نسبتا پایینی دارند و بین این دو چوب راش کمی ارزان تر است .
  • هنگام خرید میز جلو مبلی و یا سایر اجزای چوبی سعی کنید فضای اطراف ، طراحی سایر اجزا را در نظر بگیرید و از فروشگاه های معتبر خرید کنید .
  • سعی کنید به بهترین نحو ممکن از میز کنار مبلی و میز جلو مبلی نگهداری کنید (توصیه میکنم قسمت نگهداری از میز کنار مبلی را بادقت بخوانید

برای دریافت اطلاعات دقیق تر راجع به انواع میز کنار مبلی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :


مطالب مرتبط

انواع میز جلو مبلی و میز عسلی

میزناهارخوری ( انواع میز ناهار خوری )

انواع تخت خواب دو نفره

انواع مدل های سرویس خواب

انواع چوب راش و مشخصات آن 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.