میزناهارخوری (انواع میز ناهار خوری)

انواع مدل های سرویس خواب
آذر 13, 1398
راهنمایی خرید انواع تخت خواب دو نفره
آذر 16, 1398

میزناهارخوری (انواع میز ناهار خوری)

elmohouse

میزناهارخوری یا به صورت کلی میزغذاخوری ، یکی از پرطرفدارترین وسایل منزل از دیرباز به شمار می‌آید به طوری که مانند یک قطب در زیبایی خانه به شمار می‌آید و نمایانگر بسیاری از آداب و رسوم های مختلفی است .

فکر کنم که خانه های سلطنتی و رویایی را دیده اید و یا شاید فکر داشتن آن را در سر می پرورانید . پس دیگر رویا پروراندن بس است و بیایید با طراحی زیبا به داشتن منزلی زیبا کمک کنیم. نقش ها و رنگ ها و طرح هایی که در انواع میزناهارخوری وجود دارد همگی برای ایجاد نمای بهتر از منزل شما طراحی شده .

در اصل می شود گفت کاربرد اولیه ی این میز از زمان ما قبل تاریخ شروع شد به‌طوری که طبق کشفیاتی که توسط پژوهشگران صورت گرفته ، اولین میزناهارخوری از جنس سنگ بوده که انسان ها در آن زمان بر روی آن غذا می خوردند..

کم کم استفاده از این میز رواج یافت به طوریکه در زمان های قدیم مانند مصر باستان ، پادشاهان از بهترین نوع آن استفاده می نمودند و طی پیشرفت فکری استفاده از میزناهارخوری کم کم به غیر از اشراف زادگان میان مردم عادی هم رواج پیدا کرد و تبدیل به قطب زیبایی منزل شد .

میزناهارخوری کلاسیک

میزناهارخوری کلاسیک

میز ناهار خوری در امروزه

مردم امروز نیز به تبعیت از قدیم ، همان تفکر را در باره ی میز ناهار خوری در ذهن خود دارند .

این تفکر به گونه ای شده که در اکثر خانه های بزرگ و یا ویلایی این میز وجود دارد .

در ادامه می رسیم به انواع میزناهارخوری .

انواع میز ناهار خوری پرکاربرد

میز ناهار خوری مدرن

میزناهارخوری مدرن

میزناهارخوری مدرن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح تفکر ، سلایق مردم نیز عوض شده و این تفاوت سلیقه نسبت به قبل ، طراحان را مجبور به طراحی های جدید می کند .

رنگ های جدید ، استفاده از متریال های مختلف ، ایجاد نقوش برجسته ی متفاوت و….. همه ی اینها با عث بوجود آمدن میزناهارخوری مدرن هستند .

میز ناهار خوری کلاسیک

میزناهارخوری کلاسیک

میزناهارخوری کلاسیک

میز ناهار خوری کلاسیک امروزه به میز هایی گفته می شود که طراحی قدیمی دارند و تم قدیمی به فضای خانه می دهند .

امروزه کسانی وجود دارند که بسیار دوستدار وسایل کلاسیک و آنتیک می باشند . این افراد همان هایی هستند که اقدام به خرید این نوع وسایل کلاسیک می کنند .

میز های ناهار خوری حمل شونده

این میز ها در شکل و شمایل های مختلفی مانند کلاسیک و مدرن طراحی و ساخته می شوند و وزن آن ها را به قدری پایین می آورند که به راحتی بتوان ان را حمل نمود .

این از میزناهارخوری کاربرد های منحصر به فرد خودش را دارد و بیشتر مناسب افرادی است که عاشق تغییر دکوراسیون زیاد می باشند و دوست دارند همیشه متفاوت تر از قبل زندگی کنند .

در ساخت میز ناهار خوری بیشتر از چوب راش استفاده می شود .

راش درختی است که بیشتر در جنگل های نواحی شمالی یافت می شود و به دلیل بافت محکم و زیبایی خاص و ویژگی های منحصر به فردی که دارد ، در صنایع چوبی بسیار پرکاربرد می باشد .

یادتان باشد برای خرید زیاد عجله به خرج ندهید ، زیرا جنس های تقلبی به شدت در بازار موجود می باشد و شما قبل از خرید حتما باید اطلاعات کاملی داشته باشید . به همین دلیل ما در زیر به توضیح موارد فاکتور های اصلی خرید میز ناهار خوری می پردازیم .

راهنمایی خرید میزناهارخوری

تا به حال شده به بازار بروید و دنبال خرید وسیله ای باشید ولی وسیله ی دلخواهتان را پیدا نکنید؟

قطعا شده . شما سرتاسر بازار را چندین بار دور میزنید و هر کدام از فروشندگان دروغ گوی عزیز یک جوری از جنس خودشان تعریف می کنند که انگار بقیه آشغال فروشند . دست آخر پس از ساعت ها گذاشتن وقت ، چیزی میخرید که بعدا متوجه عیب و ایراد های آن می شوید .

(((((((((((((((((نداشتن اطلاعات کافی باعث بوجود آمدن این اتفاق بد می شود)))))))))))))))))

برای خرید یک میز ناهار خوری مناسب ، نیاز به یک راهنمایی کلی در باره ی آن پیدا می کنیم که در ادامه به توضیح آن می پردازیم .

باما همراه شوید .

فاکتور های اصلی خرید میزناهارخوری

جنس محکم و بهترین را انتخاب کنید

به این دلیل که میز ناهار خوری متناسب با طراحی فضای داخلی خانه انتخاب می شود ، باید حواستان باشد که میزی که انتخاب کردید فقط مخصوص آن طراحی می باشد . پس درنتیجه باید جنسی را انتخاب کنید که عمر و دوام بالایی دارد به علاوه نباید برای میز های ناهار خوری کم کیفیت هزینه ای پرداخت کرد زیرا یک وسیله ی مصرفی است و اگر بی کیفیت باشد سریع از بین می رود و شما باید هزینه ی یک میز نو را دوباره پرداخت کنید .

همان طور که در بالا گفته شد ، چوب راش یکی از بهترین متریال های مورد استفاده در ساخت انواع میزناهارخوری می باشد

انتخاب براساس دکوراسیون خانه

شما برای طراحی دکوراسیون خانه ، از کجا شروع می کنید؟

معمولا برای طراحی دکوراسیون خانه از کابینت ، مبلمان ، کمد دیواری استفاده می کنند و سپس اقدام به انتخاب یا طراحی میز ناهار خوری برای منزل می نمایند . پس درنتیجه باید حواستان باشد طبق دکوراسیون طراحی شده ی قبلی باید میزناهارخوری را انتخاب نمود .

برای مثال یک طراحی کلاسیک می باشد و یکی دیگر مدرن . هیچ وقت شما نمی توانید این دو را بایکدیگر ترکیب کرده و دکور جدید بسازید زیرا سبک سلیقه ی هر کدام با دیگری متفاوت می باشد . در واقع بهتر است یا کلا کلاسیک بکارببرید یا مدرن .

برای مثال این عکس را مشاهده کنید :

دکوراسیون میزناهارخوری

دکوراسیون میزناهارخوری

اگر دقت کنید قطعا متوجه خواهید شد که چه ارتباطی بین رنگ پرده ها ، مبلمان و کفپوش خانه برقرار است.

پس بهتر است رنگ میزناهارخوری نیز بین قهوه ای پر رنگ و کرمی باشد تا با بیشتر رنگ های دکوراسیون خانه ارتباط برقرار کند .

تا جایی که می توانید سادگی در رنگ را رعایت کنید به این دلیل که سادگی نشانگر یک پارچگی افراد داخل خانه با یکدیگر می باشد و همچنین اگر از رنگ های در هم در دکوراسیون استفاده کنید ، احتمال آن زیاد است که پس از مدتی دل شما را بزند.

انتخاب بر اساس فضای موجود

برای بهتر جلوه دادن یک میز ناهار خوری باید ابتدا اندازه ی فضای داخلی خانه را در نشر داشته باشید . به این دلیل که میز هم نباید خیلی کوچک باشد و هم نه خیلی بزرگ که دست و پا گیر شود . میز ها باید بر اساس متراژ و ابعاد منزل انتخاب شوند تا بیشتر جذابیت را به منزل ارائه دهد .

انتخاب رنگ مناسب

میز ناهار خوری مانند شناسنامه ی شخصیتی یک منزل می باشد و بیشترین جلب توجه را به خود می گیرد .

از طرفی رنگ ها نماد شخصیت و تفکر و اداب ورسوم افراد آن منزل می باشد . به همین دلیل باید در ترکیب رنگ های میزناهارخوری دقت حاصل فرمایید تا بهترین نتیجه را از داشتن آن بگیرید .


برای ارتباط با خانه المو می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:


مطالب مرتبط

انواع چوب راش و مشخصات آن

انواع مدل های سرویس خواب

صفحه اصلی خانه المو

بهترین میز های ناهار خوری سال را در این جا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.