انواع میز عسلی

میز کنار مبلی ( انواع میزکنارمبلی )
آذر 20, 1398

انواع میز عسلی

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد ، یکی از مشگلات ما در این روز ها دست و پنجه نرم کردن با کمبود فضا می باشد . این کمبود فضا ، امروزه بلایی سر طراحان عزیز دکوراسیون داخلی آورده که فقط باید از زبان خودشان بشنوید تا باور کنید . در این روز ها طراحان مجبور به طراحی میز های عسلی و انواع کالاهای چوبی ای هستند که هم در فضای کم بتوان از آن استفاده کرد و هم طراحی آن زیبا و جذاب باشد . خب قبول کنید که خیلی سخت است با وجود کمبود جا این همه توقع از طراحان داشته باشیم .

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت سطح فکری طراحان و آمدن ایده های جالب به ذهن آنها ، انواع طراحی های مختلفی دربازه ی میز عسلی و کالاهای چوبی پدید آمده که در ادامه قصد داریم به توضیح آنها بپردازیم .

نیاز ما به میز عسلی

کاربرد اصلی میز عسلی در واقع در کنار مبل و کامل کننده آن می باشد . این روز ها دیگر منزلی را مشاهده نمی کنید که در کنار مبلمان میز عسلی وجود نداشته باشد . درستش هم همین است . فرض کنید کنید به منزلی دعوت شده اید که میز عسلی یا جلو مبلی ندارد ، در این صورت یا باید ظرف میوه را در دست بگیرید و یا هرجو شده از گرفتن ظرف خود داری کنید .

همچنین اندازه ی استاندارد میز عسلی ، ارتفاع آن و فاصله ی آن از مبل نیز مهم می باشد که در ادامه مفضل راجع به آن توضیح می دهیم .

انواع میز عسلی از نظر طراحی کلی

میز عسلی کلاسیک

میز-جلو-مبلی-و-میز-عسلی-کلاسیک-سلطنتی

میز-جلو-مبلی-و-میز-عسلی-کلاسیک-سلطنتی

میز عسلی کلاسیک در لغت یعنی قدیمی و زیبا . در این جا منظورمان از طراحی کلاسیک طراحی های 70 ، 80 و یا 100 سال به قبل است . در آن دوران طراحان خوش ذوقی به عرصه آمده بودند که با ایده پردازی هایشان توانستند این سبک را در تاریخ میخ کوب کنند . از نشانه های برجسته ی این سبک ، وجود نقوش زیبا و بیشتر اوقات رنگ های تیره بر روی آن می باشد . باوجود قدیمی شدن این سبک ، هنوز طرفداران خود را از دست نداده و جایگاه خود را در میان میز عسلی ها و سایر اجزای چوبی دارد .

میز عسلی کلاسیک ساده

میز عسلی کلاسیک ساده نقش و نگار های کمتری دارد و در دوران قدیم بیشتر مردومان عادی از آن استفاده می کردند . اقلب رنگ این نوع میز عسلی ها قهوه ای سوخته ، قهوه ای متمایل به نارنجی و یا قوه ای متمایل به کرمی ، می باشد و کمتر پیش می آید که از رنگ های روشن مانند سفید در این نوع میز عسلی ها استفاده شود.

میز عسلی کلاسیک سلطنتی

میز عسلی کلاسیک خود ، انواع مختلفی دارد که یکی از زیباترین طرح های آن میز عسلی کلاسیک سلطنتی می باشد . در زمان های قدیم از این طرح بیشتر در کاخ های پادشاهان و یا ویلاهای ثروتمندان آن دوران استفاده می شد و کمتر پیش می آمد که مردم عادی از آن استفاده کنند . به همین دلیل به آن کلاسیک سلطنتی می گویند . این طرح دارای نقش های برجسته ی بیشتری نسبت به طرح کلاسیک ساده می باشد و از زنگ سفید و سفید شیری نیز همراه با رنگ های تیره در آن استفاده می کنند . قیمت این طرح به نسبت بقیه ی طرح ها کمی بالاتر می باشد .

در خرید میز عسلی سلطنتی تمام دقت خود را بگذارید و همه جای آن را نگاه کنید و همچنین هنگام جابجایی حواستان باشد تا زخمی نشود ، زیرا به دلیل خاص بودن بعضی از این طرح ها ، در هنگام جابجایی اگر روی آن کوچکترین لک بیافتد سریع دیده می شود .

میز عسلی کلاسیک روستیک

این سبک نیز یکی از زیر مجموعه های سبک کلاسیک می باشد و جنس استفاده شده برای طراحی آنها چوب (اغلب چوب راش و بلوط) می باشد و همانطور که از نام آن پیداست ، طراحی کلاسیک روستایی می باشد (به سبک روستایی طراحی می شوند) .

متریال مورد استفاده در ساخت اکثر میز های عسلی بادوام ، چوب راش و پس از آن چوب بلوط می باشد . لذا تصمیم گرفتیم کمی درباره ی آن توضیح دهیم

چوب راش

راش درختی می باشد که در نواحی پرباران ، مانند جنگل های پرباران شمال کشور می روید . این درخت به دلیل رشد در شرایط آب و هوایی سخت ، چوبی بسیار محکم دربرابر رطوبت دارد . یکی از ویژگی هایی که باعث معروف شدن این چوب شده ، زیبا بودنش در کنار استحکام بالای آن است . زیرا بعضی از چوب های با دوام زیبایی چندان مناسبی را به شما نمی دهند و شما فقط می توانید یا زیبایی را انتخاب کنید یا فقط استحکام بالا ولی در این چوب هردو ویژگی موجود می باشد .

یکی از مشخصه های این چوب داشتن رگه های زیبا بر روی آن می باشد . رنگ این چوب معمولا قهوه ای سوخته ، قهوه ای مایل به کرم و یا کرمی می باشد .

(((برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به چوب راش وارد این لینک شوید)))

چوب بلوط

چوب بلوط نیز مانند چوب راش در نواحی پرباران می روید و استحکام زیادی در برابر رطوبط و شرایط آب و هوایی سخت دارد . این چوب مانند چوب راش خیلی فراوان نیست به همین دلیل قیمت آن کمی بالاتر از بقیه ی چوب ها می باشد. (البته بستگی به نوع آن دارد)

میز عسلی مدرن

میز عسلی مدرن

میز عسلی مدرن

سبک میز عسلی مدرن و انواع وسایل چوبی ، حدودا از سال های 1960 یا 1970 به دنیا آمد . در آن سال ها طراحانی بوجود آمدند که به طور قطع می توان گفت از طراحی کلاسیک به طور کامل خسته شده بودند و دست به دنبال ساخت طرح های نو بودند . ماهیت اصلی سبک مدرن سادگی دربرایر زیبایی و ایجاد یک نظم خاص در طراحی می باشد . در این طراحی رنگ سفید بیشترین نقش را دارد . به این دلیل که با ماهیت این سبک ، یعنی سادگی و پاکیزگی بیشتر سازگار است .

طراحی های جالب اروپایی در این دسته قرار می گیرند . درواقع مبدا پیدایش این سبک نیز اروپا ، به خصوص فرانسه و ایتالیا می باشد . طراحی های گرد ، بیضی شکل و یا ترکیب اشکال مختلف در طراحی میز عسلی و سایر اجزای چوبی از مشخصه های منحصر به فرد طراحی مدرن اروپایی می باشد .

میز عسلی مدرن به سبک مینیمال

این سبک زیر مجموعه ی سبک مدرن میباشد و تنها فرقی که دارد ساده تر بودن و یا کم جاتر بودن آن نسبت به سایر طراحی های مدرن می باشد .

میز عسلی مدرن شیشه ای

جنس این میز عسلی مدرن از شیشه می باشد . اغلب شیشه های بکار رفته در ساخت این نوع میز های عسلی ، شیشه ی 6 میل یا 10 میل و نشکن می باشد . مزیت این این نوع میز عسلی مدرن شیشه ای ، این است که جای کمتری نسبت به انواع دیگر میز های عسلی دارد .

از جدید ترین میز های عسلی موجود ، می توان به میز عسلی رسپینا ، میز های عسلی سایا ، میز های عسلی چیستا اشاره نمود .

 

با این توضیحات ، زیاد برای خریدن عجله نکنید ، در ادامه با بحث راهنمایی خرید میز عسلی همراه شوید .

حتما برای شما هم پیش آمده تا برای خرید جنسی به بازار بروید و پس از ساعت ها وقت گذاشتن دست آخر جنسی را بخرید که بعدا متوجه ی عیب و ایراد های آن شوید .

متاسفانه فروشندگان در امر دروغ گویی ماهر آند و شما نیز آگاهایی کافی از جنسی که می خواهید بخرید ندارید .

(((دلیل این اتفاق بد ناآگاهی شما نسبت به آن وسیله ای است که می خواهید بخرید)))

راهنمایی انتخاب میز عسلی مناسب

طراحی متناسب با سایر اجزای خانه

طرح میز عسلی را متناسب با سایر اجزای خانه مخصوصا مبلمان در نظر بگیرید . اگر اجزای داخلی خانه متناسب با یکدیگر نباشد پس از مدتی از آن خسته می شوید و مجبورید آن را عوض کنید . این کار درواقع شما را از دو جهت جلو می اندازد ، یکی از جهت مالی و دیگری از جهت وقت .

بهتر است فقط از یک سبک برای ست کردن اجزای داخلی منزل استفاده کنید . برای مثال اگر مبلمان شما به سبک مدرن است ، بهتر است از میز عسلی مدرن برای آ« استفاده کنید .

قبل از خرید میز عسلی یا سایر اجزای چوبی خانه ، از جنس های بادوام و روش های شناخت آن ها مطلع شوید . ( توصیه میکنم مقاله ی انواع چوب راش و مشخصات آن را بادقت مطالعه کنید)

در نظر گیری فضای اطراف

یکی از دلایل ما برای استفاده از میز عسلی مناسب ، از بین بردن کمبود جا می باشد . پس سعی کنید متناسب با فضا آن را انتخاب کنید . همچنین در انتخاب میز عسلی باید حواستان باشد ارتفاع آن با ارتفاع مبل متناسب باشد و همچنین فاصله ی استاندارد خود که حدود 10 تا 30 سانتی متر (بسته به جا) است را رعایت کند .

از فروشگاه های اینترنتی معتبر خرید کنید

سعی کنید هنگام خرید فاکتور معتبر تهیه کنید . درواقع این کار خیال شما را تا مدتی راحت می کند .

نگهداری از میز عسلی

میز عسلی و انواع میز های اطراف مبلی در واقع نگین زیبایی مبلمان به شمار می آیند و همیشه در دید هستند . در نتیجه باید در تمیز و سالم نگه داشتن آن بکوشیم .

هنگام شستن میز های عسلی چوبی از مواد شوینده استفاده نکنید . زیرا این مواد به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی ، باعث جداشدن پوست روی چوب می شود .

هنگام شستن تا جایی که می توانید دسمال را کامل خیس نکنید و فقط طوری باشد که بتوانید گردگیری کنید یا کلا از گردگیر ها استفاده کنید

درصورت عدم استفاده از میز عسلی ، روی آن را بکشید تا بر روی آن خاک ننشیند و خط و خش نیافتد .

نگهداری از میز عسلی مدرن و میز عسلی کلاسیک کمی متفاوت می باشد . میز های عسلی کلاسیک دارای نقش و نگارهای زیادی می باشند بنابراین نیاز به دقت بیشتری دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.