انواع مدل های سرویس خواب

انواع چوب راش و مشخصات آن
آذر 11, 1398
میزناهارخوری (انواع میز ناهار خوری)
آذر 15, 1398

انواع مدل های سرویس خواب

خانه المو

سرویس خواب

سرویس خواب

همانطور که میدانید سرویس های خواب یکی از مهمترین اجزای داخلی یک اتاق خواب هستند  و انواع کارایی های مختلفی دارد که هر کدام به  نوبه ی خود مفید هستند و تاثیر آن به گونه ای است که امروزه دیگر کمتر اتاق خوابی وجود دارد که بدون سرویس خواب باشد و همچنین جزو یکی از موارد اصلی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شده است .

اجزای تشکیل دهنده ی انواع سرویس های خواب

اجزای تشکیل دهنده ی سرویس های خواب عبارتند از :

تخت خواب

تخت خواب یکی از اجزای مهم یک سرویس خواب بشمار می آید که کیفیت ساخت و استاندارد بودن آن در راحتی شما تاثیر بسزایی دارد .

پاتختی

پاتختی سرویس خواب

پاتختی سرویس خواب

پاتختی یکی از اجزای مهم سرویس خواب می باشد که بیشتر جنبه ی زیبایی دارد . ولی درکل میزی است که در کنار تخت قرار می گیرد که شما می توانید بعضی از وسایل خود مانند کتاب و تلفن همراه را روی آن قرار دهید .

میز توالت

میز توالت بیشتر جنبه ی زیبایی دارد ولی شما هنگام انتخاب این میز نباید فقط به ظراحی آن توجه کنید بلکه باید کارایی اصلی آن را نیز در نظر داشته باشید  . این نوع میز ها دو مدل دارد ، مدل اول آینه جدا است و مدل دوم آینه به میز پیچ شده است .

آینه

آینه و میز آرایش در سرویس خواب

آینه و میز آرایش در سرویس خواب

معمولا آینه ای که برای سرویس در نظر گرفته می شود آینه قدی می باشد ولی آینه های دیگری نیز وجود دارند که برای اتاق خواب هایی با فضای کم طراحی شده اند . پیشنهاد ما برای اتاق های کوچک ، استفاده از آینه پیچی می باشد . زیرا آینه بزرگ جلوی دست و پای شما را خواهد گرفت .

کمد

کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک

کمد در اجزای سرویس های خواب به شما این امکان را می دهد تا لباس های خود را راحت تر مرتب و دسته بندی کنید . البته بستگی به فضای شما دارد.

اگر فضای کمی دارید ، استفاده از کمد نیازی نمی باشد .

پاف

پاف کارایی های زیادی دارد که از مهمترین های آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده به عنوان میز عسلی

استفاده به عنوان زیپایی

استفاده به عنوان میز وسایل

و…….

البته تهیه ی همه ی این ها نیازی نیست و بستگی به فضای موجود دارد . اگر فضای زیادی دارید ، از همه ی وسایل سرویس های خواب می توانید استفاده نمایید ولی اگر فضای شما محدود است ، نیاز به تهیه ی همه ی آن ها نیست .

نیاز ما به سرویس های خواب

باتوجه به اینکه بیشتر ، زیبایی و طراحی سرویس های خواب مد نظر طراحان است ، در ابتدا تخت خواب به منظور راحتی و بهتر خوابیدن اختراع شده است. راحتی یک تخت خواب ملزم به داشتن یک سری از ویژگی ها می باشد که از مهمترین آنها می توان به تشک نرم ، لحاف نرم ، بالش خوب و اندازه ی آن اشاره نمود .

همانطور که هرموجود زنده ای که خدا آفریده پس از انجام کار های روزمره اش نیاز به استحرات و جذب دوباره ی نیرو دارد . انسان نیز به همین گونه از صبح که به سر کار میرود و شب ها که برمیگردد خسته میشود و احتیاج به خواب و استراحت دارد . در نتیجه یک تخت خواب خوب و مناسب به شما کمک میکند تا بهترین استراحت را داشته باشید.

یکی دیگر از ویژگی های خوابیدن بر روی تخت ، جلوگیری از کمر درد ، ارتروز و انواع بیماری های عضلانی دیگر می شود . در واقع وقتی شما دراز میکشید ، اولین جایی که با جای خواب تماس پیدا می کند ستون فقرات است . حال فرض کنید این ارگان اصلی در بدن شما در جای سفتی قرار بگیرد . شاید در چند سال اول اتفاقی برای شما نیافتد ولی در میان سالی ضرر هایش مشخص می شود . حتما قدیمی ها رو دیده اید که از تخت استفاده نمی کردند و چه درد هایی گریبان گیرشان می شد .

اما سریع تصمیم نگیرید . شما ابتدا قبل از خرید هر چیزی باید راجع به آن اطلاعاتی کسب کنید .

انواع مدل های سرویس های خواب

سرویس های خواب کلاسیک

سرویس خواب کلاسیک

سرویس خواب کلاسیک

این نوع سرویس های خواب از جنس چوب و دارای منبت کاری و طرح های زیادی بر روی خود می باشد و جلوه ی کلاسیک و خاصی به فضای اتاق خواب شما ارائه می کند .

این نوع تخت خواب ها در رنگ های مختلفی تولید می شود که بسته به طراحی اتاق خواب باید اقدام به خرید از نظر رنگ بنمایید .

این نوع سرویس های خواب با توجه به اینکه حالت کلاسیک به خود دارند ، جالب است بدانید در بازار هم سرویس خواب نوجوان کلاسیک و هم سرویس خواب عروس کلاسیک وجود دارد که نقوش زیبا و ساده ای در طراحی آن ها بکار رفته که گزینه ی مناسبی برای انتخاب می باشند .

سرویس های خواب مدرن

سرویس خواب مدرن

سرویس خواب مدرن

سرویس های خواب مدرن به دلیل ساده و در عین حال زیبایی آن ، توجه زیادی را به خودش جلب کرده .

سرویس های خواب مدرن مانند مدل های دیگری از متریال های مختلف ساخته می شود . یکی از اصول طراحی سویس های خواب مدرن استفاده از یک رنگ خاص برای پیش زمینه و یا حداکثر دو رنگ است . به این دلیل که یک رنگ بودن و سادگی یکی از ویژگی های اصلی یک دکوراسیون مدرن می باشد و راحت تر می توان وسایل را بافضا بیشتر وفق داد .

سرویس خواب نوجوان

جدای انتخاب ابعاد مناسب برای سرویس های خواب کودک و سرویس خواب نوجوان  ، آنها همانطور که میدانید یه سری ویژگی هایی دارند که با بزرگسالان متفاوت است . برای مثال دختران در سنین کم عاشق عروسک و رنگ صورتی و پسران درسنین کم عاشق ماشین و اسباب بازی هستند . درنتیجه طراحی سرویس خواب نوجوان برای این گروه سنین باید یک مقدار متفاوت و برگرفته از اصول روانشناسی باشد تا بیشترین ارتباط را با فضای اتاق بگیرند .

سرویس خواب عروس

سرویس خواب عروس کلاسیک

سرویس خواب عروس کلاسیک

سرویس خواب عروس یکی از پایه های اساسی و اصلی برای خرید جهیزیه است . به این دلیل که تقریبا زیبایی یک اتاق خواب به طراحی اجزای سرویس های خواب آن بستگی دارد . به همین دلیل عروس ها توجه زیادی به این قسمت دارند . مورد بعدی انتخاب رنگ آن است که هر رنگ با توجه به پیشینه ی روانشناسی ای که دارد ، معنای خواسی دارد و آرامش هر رنگ منحصر به فرد است.

برای مثال خیلی از زوج ها بیشتر رنگ سفید را برای انتخاب سرویس خواب عروس ترجیح می دهند .

سرویس خواب نوزاد

سرویس خواب نوزاد مدل ویکتوریا

سرویس خواب نوزاد مدل ویکتوریا

یکی دیگر از انواع سرویس های خواب که مورد توجه زوجین قرار می گیرد ، طراحی سرویس خواب نوزاد می باشد .

به زوج هایی که فرزندشان تازه به دنیا آمده یا به زودی به دنیا می آید باید تبریک بگوییم!

به این دلیل که برای طراحی سرویس برای نوزاد باید دقت زیادی به خرج دهند . زیرا بدن نوزاد به شدت آسیب پذیر می باشد و باید جنس نرمی تشک سرویس خواب نوزاد ، متوسط باشد یعنی نه خیلی نرم نه خیلی سفت تا فشار به ستون فقرات نوزاد وارد نشود .

و همچنین ابعاد سرویس خواب نوزاد نیز باید به طور دقیق طراحی شوند . تخت های سرویس های خواب نوزاد معمولا در عرض 135 و طول 70 سانتی متر طراحی می شوند .


برای دریافت قیمت سرویس خواب و عوامل تاثیرگذار در آن می توانید با خانه المو تماس بگیرید تماس بگیرید:


راهنمایی خرید سرویس خواب

فرض کنید برای خرید جنسی (فرقی نمی کند) به بازار می روید و به منظور کسب اطلاعات و پیدا کردن جنس مورد نظر به این مغازه و آن مغازه میروید و دست آخر از یکی از آنها خرید می کنید . خوشحال و راضی از خریدتان به خانه بر میگردید و پس از چند روز متوجه ی ایراد ها و کمبود های آن جنس می شوید . با خود می گویید ای دل غافل! همه ی حرف های آن فروشنده غلط از آب درآمد .

دلیل این اتفاق ناگوار حرفه ای بودن فروشنده در امر فروش و دروغ گویی و نا آگاهی شما نسبت به آن چیزی است که می خواهید بخرید . با این حساب راه چاره چیست؟

نگران نباشید . ما دراینجا به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین خرید خود را انجام دهید .

مشخصات سرویس های خواب خوب

ارتفاع استاندارد

تخت خواب ها باید جوری طراحی شوند که ارتفاع آنها نه زیاد بلند با شد نه زیاد کوتاه!

گردش هوا در زیر و بالای تخت خوا ب امری مهم محسوب می شود که رابطه ی مستقیم با اندازه ی ارتفاع دارد که در صورت کوتاه بودن این عمل انجام نمی گیرد و با خفه شدن هوا ، رشد میکروب ها و باکتری ها بیشتر می شود .  در کل ارتفاع استاندارد تخت برای بزرگسالان حدود 40 سانتی متر و برای کودکان حداکثر 30 سانتی متر می باشد .

اگر ارتفاع تخت استاندارد نباشد امر بلند شدن و برخاستن سخت برای شما سخت تر خواهد شد. پس به این مورد زیاد باید توجه کنید .

عرض تخت

برای راحتی بیشتر ، علاوه بر ارتفاع استاندارد عرض آن نیز باید استاندارد باشد نباید به گونه ای باشد که هنگام خواب بدن ما زیاد از کنار آن خوارج شود . در کل حد استاندار عرض تخت برای بزرگسالان حدودا 1 متر ، وبرای کودکان حدودا 70 سانتی متر می باشد .

نرمی تشک

نرمی تشک نیز یکی از مهمترین اصولی می باشد که هنگام خرید باید به آن توجه شود چرا که ستون فقرات ما و یا پهلو ها مستقیم با آن تماس پیدا

می کند و باید به گونه ای باشد که نه خیلی نرم و نه خیلی سفت باشد و حد اعتدال باید درآن رعایت شده باشد . در کل اگر سفتی سنگ را 10 در نظر بگیریم و سفتی پر 0 باشد ، طبق عدد میزان سفتی تشک باید حدود 5 یا 6 یعنی حد وسط باشد .

راحتی در انتقال

بیشتر تخت خواب ها به این دلیل که از چوب ساخته می شوند ، سنگین می باشند پس درنتیجه باید قابلیتی داشته باشد که بتوان به راحتی آن را جابجا نمود . بعضی از افراد دوست دارند به روز باشند و هر چند وقت یکبار تغییر دکوراسیون بدهند و به غیر از این ممکن است شما مجبور شوید منزل خود را عوض کنید . درنتیجه هنگام خرید باید امر جابجایی را نیز در نظر داشته باشید .

پایه نگهدارنده محکم

هنگام خرید تخت خواب اصل دیگری که باید به آن زیاد توجه شود قدرت نگهداری تخت می باشد . این پایه ها باید به صورتی طراحی شوند که قابلیت تحمل وزن های بالا برای مثال تا 300 کیلو را داشته باشد . اگر به این امر توجه نکنید ، ممکن است بعد از مدت ها استفاده از آن ، این پایه های نگهدارنده استحکام خود را از دست بدهند و باعث از بین رفتن تخت شوند.

انواع جنس تخت خواب

یکی دیگر از موارد مهمی که وجود دارد جنس تخت خواب است .  در بازار تخت خواب ها با انواع جنس های مختلفی عرضه می شوند که مهترین آنها عبارتند از فلز و چوب

فلز

یک سری از ویژگی های این متریال نسبت به متریال های چوبی منحصر به فرد می باشد که از مهمترین این ویژگی ها می توان به حمل راحت تر ، مقاوم دربرابر آتش و انواع آسیب های جانبی دیگر ، متغیر بودن اندازه ی برخی از آنها ، قیمت نسبتا پایین تر نسبت به چوب

چوب

سرویس های خواب عموما از جنس چوب می باشد . از بهترین چوب هایی که در ساخت سرویس های خواب بکار میرود ، چوب راش ، توسکا ، گردو و بلوط می باشد .

چوب علاوه بر ویژگی هایی که دارد ، زیبایی و جذابیت خاصی به فضا می بخشد و چینش اجزای دیگر اتاق خواب و ست کردن آنها باهم را ساده تر می نماید .

طراحی

همانطور که می دانید زیبایی فضای داخلی یک اتاق خواب بستگی زیادی به طراحی سرویس های خواب و ست کردن آن با فضای اطراف دارد . و این طراحی باعث می شود که با اتاق خواب خود بهتر ارتباط بگیرید و به آرامش بیشتری برسید. درنتیجه طراحی آن نیز مهم می باشد .


مطالب مرتبط

انواع چوب راش و ویژگی های آن در طراحی سرویس خواب


برای دریافت قیمت سرویس خواب و عوامل تاثیرگذار در آن می توانید با خانه المو تماس بگیرید تماس بگیرید:


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.