انواع میز جلو مبلی و میز عسلی (1)

راهنمایی خرید انواع تخت خواب دو نفره
آذر 16, 1398
میز کنار مبلی ( انواع میزکنارمبلی )
آذر 20, 1398

انواع میز جلو مبلی و میز عسلی (1)

میز جلو مبلی چیست

جلو مبلی و میز عسلی کلاسیک

جلو مبلی و میز عسلی

میز جلو مبلی و میز عسلی یا پاف میزی است که برای کامل کردن مبلمان خانه و راحتی در پذیرایی و مهمان نوازی طراحی شده است . تقریبا دیگر هیچ منزلی را شما نمیبینید که مبلمان خواب داشته باشد ولی جلو مبلی و میز عسلی خوبی نداشته باشد . درست آن نیز همین است . فرض کنید در جایی دعوت شده اید که جلوی مبل های آ« جا میز عسلی وجود ندارد و شما مجبورید ظرف میوه را در دست بگیرید . خب شما چه احساسی به شما دست می دهد؟

یا باید مرتبا تعارف کنید تا چیزی برای شما نیاورند تا دست شما از نگهداری آن خسته نشود و یا باید خستگی و درد دست را به جان بخرید . خب واقعا به نظر شما بد نیست؟

همچنان یکی از مواردی که شما باید به آن دقت زیادی داشته باشید ، طراحی جلو مبلی و میز عسلی و ست کردن آن با مبلمان منزل و سایر اجزای منزل می باشد زیرا در درجه ی اول وقتی کسی وارد منزل شما می شود ، ابتدا طراحی و ست بودن مبلمان با میز جلو مبلی میز عسلی به چشمشان می آید .

(((((((((متاسفانه همانطور که میدانید مردم ما عقلشان به چشمشان است و سریع قضاوت می کنند. مراقب دام سخنان آن ها باشید)))))))))

انواع جلو مبلی و میز عسلی از نظر طراحی

میز جلو مبلی کلاسیک

میز جلو مبلی و میز عسلی کلاسیک سلطنتی

میز جلو مبلی و میز عسلی کلاسیک سلطنتی

کلاسیک در لغت یعنی قدیمی . برای مثال وقتی می گویند مبلمان کلاسیک ، منظورشان طراحی های 100 سال به قبل و بیشتر است . در آن دوران به دلیل پیدایش معماران و طراحان مختلف و وجود آداب و رسوم های زیبا مانند رسوم و طراحی اسلامی ، آثاری پدید آمدند که تقریبا میشود گفت دیگر هیچ وقت به وجود نمی آیند و همیشه سبک کلاسیک پایدار باقی می مانند . منبت کاری ها و رنگ های تیره و زیبا از نشانه های این سبک است . در طراحی میز جلو مبلی و میز عسلی کلاسیک بیشتر از جنس چوب راش استفاده می کنند که هم جنبه ی زیبایی دارد و هم استحکام بالایی دارد .

راش درختی است که در نواحی جنگلی و پر باران می روید و خلاصه سختی باران را چشیده و در مقابل رطوبت بسیار با دوام می باشد برای دریافت اطلاعات کامل از چوب راش می توانید مقاله ی (انواع چوب راش و مشخصات آن) را مطالعه کنید.

میز جلو مبلی مدرن

میز جلو مبلی و میز عسلی مدرن

میز جلو مبلی و میز عسلی مدرن

در سال های 1960 یا 1970 به بعد ، طراحانی آمدند که ایده های جالبی را برای طراحی میز های عسلی و دیزاین داخلی خانه بکار بردند . یکی از نشانه های طراحی مدرن سادگی در طراحی بود . خب این هم به نوبه ی خود ایده ی جالبی است . سادگی و یک رنگی در طراحی نشانگر یک پارچگی بیشتر اعضای خانه و فکر آسوده و آرامش بیشتر است . در واقع وقتی شما سادگی را در طراحی انتخاب می کنید ، شخصیتی هستید که بیشتر به آرامش و دوام زندگی خود اهمیت می دهید .

یکی از بهترین و زیبا ترین رنگ هایی که می توان در این طراحی بکار برد ، سفید و سفید مایل به کرم می باشد . یکی از ویژگی های این رنگ از نظر روانشناسی نشانگر بودن پاکیزگی بیشتر و داشتن شخصیت پاک می باشد . (البته انتخاب جلو مبلی و میز عسلی و کلا طراحی منزل بستگی به سبک مورد علاقه ی شما دارد )

برای ساخت این نوع میز عسلی ، هم از فلز استفاده می کنند و هم از چوب که در ادامه به فرق های آن می پردازیم .

انواع جلو مبلی و میز عسلی از نظر جنس

میز جلو مبلی چوبی

پرکاربرد ترین چوبی که در ساخت میز جلو مبلی و میز عسلی استفاده می شود ، چوب راش و ام دی اف می باشد ولی همانطور که گفته شد بهترین ، بادوام ترین و حتی می توان گفت یکی از ارزان ترین چوب هایی که در ساخت جلو مبلی و میز عسلی بکار می رود همان چوب راش می باشد .

یکی دیگر از مزیت هایی که جلو مبلی چوبی دارد ، وجود تنوع و طراحی بیشتر آن می باشد . خب درست است که چوب راش یکی از بهترین جنس هاست ولی باید بدانید چوب های دیگر مانند چوب بلوط و گردو نیز بسیار چوب های خوبی هستند و در جلو مبلی چوبی استفاده می شوند .

میز جلو مبلی فلزی

میز جلو مبلی و میز عسلی فلزی

در ساخت این نوع میز جلو مبلی و میز عسلی بیشتر از جنس آهن و استیل استفاده می شود . از مزایای این نوع میز عسلی می توان به ارزان بودن و استحکام بالا در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی اشاره نمود . در واقع چوب یکی از ایراد هایی که دارد این است که نمی تواند خود را به خوبی با تغییرات آب و هوایی وفق دهد ، ولی فلز این گونه نیست .

یکی از ایراد های مهم فلز زود به صدا افتادن آن می باشد و اگر نظر من را می خواهید چوب خیلی بهتر از فلز می باشد زیرا طراحی ای که روی چوب پیاده سازی می شود را نمی توان روی فلز پیاده کرد . به همین دلیل اگر می خواهید میز جلو مبلی و میز عسلی فلز بخرید باید قید طراحی کلاسیک را بزنید!

حتما برای شما هم پیش آمده تا برای خرید به بازار بروید و پس از ساعت ها وقت گذاشتن ، در آخر جنسی را بخرید که بعدا متوجه ی ایراد های آن می شوید.

دلیل این اتفاق بد نا آگاهای شما نسبت اجناس و ماهر بودن فروشندگان در دروغ گویی می باشد.

راهنمایی انتخاب میز جلو مبلی و میز عسلی

به جنس میز جلو مبلی بسیار دقت کنید

دلیل اینکه این مورد را اول بیان کردم این است که طبیعتا شما دوست ندارید هرچند وقت یکبار کلی وقت بگذارید تا یک میز جلو مبلی و میز عسلی بخرید!

مطمعنا وقتی شما جنس خوب انتخاب می کنید ، هم صرفه ی اقتصادی دارد و هم در وقت صرفه جویی می شود و هم خودتان حس رضایت بیشتری پیدا می کنید . بعضی ها برای قیمت کم برخی اجناس زود گول می خورند . پس بهتر است برای خرید کمی حوصله به خرج بدهیم و با بودجه ی مناسب پیش برویم .

طراحی متناسب با اجزای دیگر منزل

در منزل خیلی از وسایل مانند پرده ، مبل ، میز ناهار خوری ، فرش و……. وجو دارند و شما قبل از خرید جلو مبلی باید ببینید که جلو مبلی و میز عسلی با طرح ها و رنگ های آن وسایل ، تناسب دارد یا نه . دقت کنید اگر این تناسب را رعایت نکنید پس از مدتی از آن خسته می شوید.

فضای جلوی مبل را در نظر بگیرید

همواره یکی از مشگلاتی که اکثر خانواده ها دارند کمبود جا می باشد . تقریبا میشود گفت این کمبودجا در بعضی از جا ها آنقدر کم است که کا را برای انتخاب اجناس و طراحی سخت می کند . بهترین فاصله ی مناسب بین میز جلو مبلی و مبل حدودا 30 تا 50 سانتی متر می باشد .

پس حتما هنگام خرید به فضای جلوی مبل دقت کنید تا این فاصله رعایت شود .

نظر کل اعضای خانواده را در نظر بگیرید

درواقع این موضوع یک موضوع کلی می باشد و شما نه فقط در خرید میز جلو مبلی و میز عسلی و بلکه باید در تمام مساعل از بقیه نظر بگیرید (این را مخصوص پدر ها و مادر های عزیز گفتم)


مطالب مرتبط

انواع میزناهارخوری

راهنمایی خرید سرویس خواب

راهنمایی خرید تخت خواب دو نفره

و همچنین برای اطلاعات بیشتر راجع به جلو مبلی می توانید به این لینک مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.