راهنمایی خرید انواع تخت خواب دو نفره

میزناهارخوری (انواع میز ناهار خوری)
آذر 15, 1398
انواع میز جلو مبلی و میز عسلی (1)
آذر 18, 1398

راهنمایی خرید انواع تخت خواب دو نفره

تخت خواب دو نفره ی چوبی

تخت خواب دو نفره ی چوبی

پیشینه ی تخت خواب

تخت خواب در لغت نامه به تختی می گویند که بر روی آن تشک ، لهاف و بالش قرار می گیرد و به دلیل حالتی که دارد باعث راحتی خواب و آسیب نرسیدن به ستون فقرات می شود . تخت خواب یکی از اجزای اضلی اتاق خواب می باشد که از هزاران سال پیش مورد استفاده ی پادشاهان و افراد ثروتمند قرار می گرفته و می توان گفت پیشینه ی آن برمی گردد به دوران ماقبل تاریخ .

یکی از انواع پرکاربرد تخت خواب ها ، تخت خواب دو نفره است که می توان گفت از همان ابتدا مورد علاقه ی پادشاهان بوده است . این نوع تخت خواب ها مخصوص زوجین طراحی شده و برای گروه های سنی کم مناسب نمی باشد .

روی تخت خواب استراحت کنیم یا روی زمین؟

در واقع این سوالی می باشد که به ذهن خیلی از افراد خطور می کند و حتما باید پاسخ داده شود . در جواب این سوال بعضی از قدیمی ها از روی تعصب می گویند صد در صد خوابیدن بر روی زمین بهتر است ولی امان از دست این قدیمی ها! آنها در همه ی کار ها فقط از روی تعصب تصمیم می گیرند.

اکثر آدم ها طبق تجربه راه و روش های نشستن صحیح را می دانند ولی بیشتر آنها از فواید استفاده ی تخت خواب را نمی دانند و خیلی از زوجین هم هستند که ترجیح میدهند به جاب استفاده از تخت خواب دو نفره روی زمین بخوابند.

فواید تخت خواب دو نفره

باید خدمت زوجین عزیز عرض کنم تخت خواب به صورت کلی خیلی فایده دارد که اگر بخواهیم راجع به همه ی آنها صحبت کنیم کلی زمان می برد ولی چند موردی هست که شما با دانستن آن احتمال نمی دهم دیگر روی زمین بخوابید و اگر با خواندن این مطالب قانع نشدید می توانید………..

احنمالا پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را دیده اید که هنگام بیدار شدن بدن آنها خشک بود و باید چند دقیقه پیاده روی می کردند و انرژی می گذاشتند تا بدنشان به حالت درست باز گردد . دلیل این اتفاق سفتی زمین یا تشکی بود که روی آن می خوابیند . وقتی جای خواب سفت باشد ، فشاری که از طرف وزن شما به زمین وارد می شود ، طبق قوانین نیوتن همان نیرو به بدن شما وارد می شود و باعث فشار آمدن به ستون فقرات و سایر اندام ها می شود .

اما اگر بر روی تخت خواب دو نفره بخوابید ، فشار وارد شده به تشک تخت صرف فرو رفتگی آن می شود و تشک همان فشار را به بدن شما وارد نخواهد کرد .

وقتی که روی زمین می خوابید ، صبح هنگام بلند شدن باید به زانوی خود فشار بیاورید تا سرپا بایستید ولی اگر از تخت خواب دو نفره استفاده کنید نیاز به خم کردن زانو ها و فشار آوردن به آنها نیست و خود این باعث جلوگیری از آرتروز و پا درد می شود . پس اگر نمی خواهید پس از چند سال پادرد بگیری به شما زوجین عزیز پیشنهاد می کنیم از تخت خواب دو نفره استفاده کنید .

راهنمایی خرید تخت خواب دو نفره

این روز ها خرید کردن یکی از کار های سخت به حساب می آید مخصوصا در خرید تخت خواب و تخت خواب دو نفره . زیرا سوالاتی از قبیل چه مارکی بخریم ، از کجا بخریم ، چه جنسی بخریم ، ابعاد مناسب تخت خواب چیست و این دسته سوالات مزاحم خرید و یا انتخاب درست می شوند . خیالتان راحت ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد بهترین انتخاب را داشته باشید.

همانطور که در بالا گفته شد ، استراحت بر روی تخت خواب یکی از موارد اصلی سلامتی بهتر و زندگی باکیفیت تر می باشد . اما نه هر تخت خوابی!

فاکتور های اصلی خرید تخت خواب

طراحی و ظاهر تخت خواب دو نفره

بهتر است طراحی و ظاهر تخت خواب دو نفره را بر اساس اصول روانشناسی و متناسب با حالات شخصیتی خود انتخاب کنید تا بیشتر با فضای اتاق ارتباط برقرار کنید . خب طبیعی است تا به این مورد بیشتر از بقیه اهمیت دهیم زیرا وقتی عروس و داماد های عزیز تازه زیر یک سقف می روند ، این طراحی منزل است که روحیه ی آن ها را نسبت به ادامه ی زندگی بهتر می کند و افزایش روحیه باعث رضایتمندی بیشتر می شود . در نتیجه هنگام انتخاب تخت خواب دو نفره حتما به زیبایی آن توجه بیشتر نمایید .

ابعاد تخت خواب دو نفره

پس از طراحی ، دومین مورد مهم ، انتخاب ابعاد مناسب در طراحی تخت خواب دو نفره می باشد . به یاد داشته باشید هدف اصلی شما از خرید تخت خواب ، راحتی بیشتر – سلامتی و کیفیت خواب بهتر می باشد که این مورد به طور کامل بستگی به انتخاب ابعاد مناسب دارد .

ابعاد مناسب تخت خواب دو نفره به طور استاندارد حدود 200 سانتی متر در طول و 180 سانتی متر در حالت عرضی می باشد. اما این روزها تخت خواب های دو نفره ی مختلفی مانند کوئین و کینگ در بازار وجود دارند که ابعاد آن کمی متفاوت تر است . تخت خواب های کینگ بیشتر برای افرادی توصیه می شود که جثه ی آنها بزرگ است و سنگین وزن هستند . ابعاد تخت خواب های کینگ در حدود 190 سانتی متر عرض و 200 تا 210 سانتی متر در طول هستند .

تخت خواب های کوئین معمولا 160 الی 170 سانتی متر عرض دارند و حدود 200 سانتی متر نیز طول آن می باشد .

ارتفاع تخت خواب دو نفره

یکی از دلایلی که این مورد را از مورد بالایی جدا کردم ، این است که دمای تخت خواب با ارتفاع آن رابطه ی مستقیم دارد . هرچه ارتفاع بیشتر باشد هوای بیشتری در زیر تخت خواب گردش می کند و باعث خنک ماندن تخت خواب می شود . ولی خیلی هم نباید ارتفاع بلند باشد! زیرا اگر فاصله از زمین زیاد باشد ، پایین آمدن از تخت سخت می شود .

تخت خواب های نوع کوئین و کینگ به طور متوسط بین 45 تا 55 سانتی متر ارتفاع دارند که ارتفاع مناسبی است .

انواع جنس های تخت خواب دو نفره

تخت خواب دو نفره ی چوبی

تخت خواب دو نفره ی چوبی

تخت خواب دو نفره ی چوبی

یکی از بهترین چوب هایی که در ساخت تخت خواب استفاده می شود ، چوب راش می باشد . چوب راش به دلیل محکم بودن و فراوانی آن یکی از مشهور ترین متریال ها برای ساخت انواع وسایل چوبی می باشد . تقریبا میشود گفت زیبایی هایی که چوب راش به تخت خواب دو نفره می بخشد ، در هیچ یک از جنس ها یافت نمی شود .

پس از آن چوب ام دی اف و بلوط

تخت خواب دو نفره ی فلزی

تخت خواب دو نفره ی فلزی

تخت خواب دو نفره ی فلزی

این تخت خواب ها عموما از جنس آهن یا استیل هستند و یکی از مزیت هایی که دارند ، ماندگاری آن ها می باشد .

یکی از ضعف های تخت خواب دو نفره ی فلزی ، گرم شدن آن در تابستان و سرد شدن آن در زمستان می باشد که میشود این را به عنوان یک معضل در نظر گرفت.

ضعف بعدی ای که دارد ، سر و صدای زیاد آن می باشد چون فلز زود به صدا می افتد .

تخت خواب دو نفره ی تاشو

تخت خواب دو نفره ی فلزی

تخت خواب دو نفره ی فلزی

تخت خواب دو نفره ی تاشو ، یکی از بهترین گزینه هایی است برای کسانی که کمبود جا دارند . اگر متراژ اتاق شما زیر 15 متر است به شما توصیه می کنیم از تخت خواب های تاشو استفاده کنید . این نوع تخت خواب ها نیز در طرح ها و اندازه های مختلفی طراحی می شوند که نور تازه ای از زندگی مدرن را به اتاق خواب شما می تاباند .


برای دریافت مشاره و سفارش می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

 


مطالب مرتبط

انواع چوب راش و مشخصات آن 

راهنمایی خرید میز ناهار خوری

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.